دروازبان ملی آرام پر زدو رفت...

                                چشم و چراغ ما رفت/ناصر خان حجازی
                             استوره حقیقی/دروازبان ملی/آرام پر زدو رفت


آتیلا حجازی: حجازی عاشق مردم بود
آتیلا حجازی دقایقی پس از درگذشت پدرش در جمع کثیر علاقمندانی که مقابل بیمارستان کسری تجمع کرده بودند، خطاب به مردم گفت: امروز غم بزرگی روی دوش من است و از تمام کسانی که ظرف روزهای اخیر در کنار ما بودند تشکر می‌کنم.
آتیلا افزود: حجازی دوستدار مردم بود و هر حرفی که می‌زد برای مردم بود. از همه مردم می‌خواهم برای تشییع جنازه او بیایند.
آتیلا که به شدت متاثر بود از مردم خواست در این مصیبت بزرگ صبوری کنند و برای آمرزش پدرش فاتحه بخوانند.
پس از صحبت‌های آتیلا حجازی مردم با شعار "عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، ناصر محبوب ما پیش خداست امروز" به حجازی و خانواده او تسلیت گفتند.
لحظاتی پیش احمدرضا عابدزاده و فراز کمالوند برای دیدار آخر با ناصر حجازی به بیمارستان کسری آمدند.

 

عابدزاده : جوانمردی را از حجازی یاد گرفتم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 1998 فرانسه گفت: جوانمردی را از ناصر حجازی یاد گرفتم.
احمدرضا عابدزاده که طی چند روز گذشته از آمریکا به ایران بازگشته است پس از فوت ناصر حجازی در جمع هوادارانی که اطراف بیمارستان کسری حضور داشتند در خصوص ناصر حجازی گفت: از درگذشت ناصرخان متاسفم، وی الگوی فوتبالی‌ام بود و جوانمردی را از او یاد گرفتم.
دروازه‌بان تیم ملی کشورمان در جام جهانی 1998 فرانسه ادامه داد: باور نمی‌کنم حجازی فوت کرده است. او اسطوره‌ای بود و همه می‌دانند چقدر طرفدار داشته و دارد.
عابدزاده همچنین گفت: مطمئنم با دعای خیر مردم و این هواداران، حجازی به بهترین جای بهشت می‌رود.


پروین: چشم و چراغ فوتبال ما خاموش شد
علی پروین پس از درگذشت ناصر حجازی گفت: امروز، روز بدی برای من است چون چشم و چراغ فوتبال ما خاموش شد.
علی پروین درباره درگذشت ناصر حجازی اظهار داشت: زبانم قاصر است. او چهره محبوب و مثال زدنی در ورزش ما بود و همیشه تصور می‌کنم کنار او ایستاده‌ام و یا با ناصر در حال رقابت هستم.
وی افزود: این ضایعه را به تمام مردم ایران، جامعه فوتبال و عاشقان حجازی و همچنین خانواده‌اش تسلیت عرض می‌کنم. غم از دست دادن حجازی خیلی سخت است و نمی‌دانم چطور باید این مسئله را تحمل کرد.
پروین خاطرنشان کرد: خدا ناصرخان را بیامرزد و انشاءالله جای او در بهشت است. امیدوارم قدر پیشکسوتان و امثال حجازی را بیشتر بدانیم. همه باید بدانند ناصر حجازی چه کسی بود و چه خدمت‌های بزرگی به فوتبال این مرز و بوم کرد. در زمانی که شاید خیلی‌ها پشت به این مملکت کردند ناصر حجازی ماند و مثل شیر، یار و یاور فوتبال کشور ما بود.


دایی: زبانم نمی‌چرخد چیزی بگویم؛ ناصرخان به گردنم حق زیادی داشت
سرمربی پرسپولیس گفت: حجازی حق زیادی به گردن من دارد و نمی‌دانم چه حرفی باید درباره درگذشت او به زبان بیاورم.
علی دایی که پس از متوجه درگذشت ناصر حجازی شده بود با صدایی بغض کرده و در حالی که گریه می‌کرد گفت: به خدا نمی‌دانم چه بگویم و زبانم نمی‌چرخد که حرف بزنم. ناصر خان گردن من زیاد حق داشت و هیچ وقت یاد و خاطره او را فراموش نمی‌کنم.
وی افزود: به تمام مردم ایران که ناصر حجازی را دوست داشتند تسلیت می‌گویم. این غم بزرگی برای فوتبال ما است که قبول کردنش سخت است. به خانواده او نیز تسلیت عرض می‌کنم. حجازی یک اسطوره بود که در فوتبال ما کمتر از این گونه افراد پیدا می‌شود.
علی دایی پس از صحبت با خبرنگار فارس راهی بیمارستان شد.

تاثر شدید قلعه‌نویی در میانه نشست خبر
مربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان با ابراز تاثر شدید از درگذشت ناصر حجازی گفت: حجازی یکی از اسطوره‌‎های فوتبال ایران بود.
در میان نشست خبری امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان پیش از دیدار با بنیادکار ازبکستان که صبح امروز در سالن چشم انداز هتل کوثر اصفهان در حال برگزاری بود، خبر درگذشت ناصر حجازی به او رسید.
مربی پیشین استقلال که به عنوان بازیکن و دستیار در کنار حجازی حضور داشت، ابتدا این خبر را باور نکرد و آن را شایعه‌ای مانند گذشته دانست اما وقتی از صحت و سقم آن مطلع شد، به شدت متاثر شد.
وی با تسلیت به خانواده ناصر حجازی، جامعه فوتبال، اهالی رسانه و مردم ایران گفت: "ناصرخان حجازی یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران بود که خبر درگذشت او باعث ناراحتی مردم و فوتبالدوستان کشور است".


حسن روشن: برای کسانی که حجازی را اذیت کردند متاسفم
مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال پس از درگذشت ناصر حجازی گفت: برای همه کسانی که او را به هر نوعی اذیت کردند متاسفم،فرصت جبران از دست رفت.
'حسن روشن' ادامه داد: ناصر حجازی شخصیتی بسیار بالاتر از حدی که در فوتبال امروز وجود دارد، داشت و به همین خاطرهم شرایط بد موجود را تحمل نمی کرد.
وی افزود: متاسفانه بسیاری به او کم لطفی کردند و در چند سال اخیر هم خیلی اذیت شد.
مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال گفت:‌ در زمانی که ما هر دو بازیکن بودیم همیشه هم اتاق بودیم و ناصر حجازی برایم مثل برادر بود. هنوز نمی توانم مرگ و از دست دادن او را باور کنم.
وی اظهار داشت: ناصر حجازی همیشه به رک گویی معروف بود و اگر ما هم گاهی می توانیم حرف های خود را صریح بزنیم از او یاد گرفته ایم.
روشن در پایان گفت: امیدوارم ناصر حجازی مورد رحمت الهی قرار بگیرد و خداوند به خانواده او صبر بدهد.

/ 1 نظر / 18 بازدید
کلباسی

خیلی باحال بود.منم یه وبلاگ درباره فوتبال دارم.خوش حال می شم اگه یه سری بزنید...