‌ماجرای عجیب اعجوبه تیم ملی که در بیمارستان روانی بستری شد

عضو سابق تیم ملی جودو که در سال 2000 با فن معروف «‌گهواره» رقیبانش را یکی پس از دیگری ضربه فنی کرد و مدال طلا را به گردن آویخت، این روزها با بیماری دست و پنجه نرم می کند و حال و روز چندان خوشی ندارد.

به گزارش جام نیوز به نقل از اوج نیوز، کاظم ساریخانی که پنج مدال آسیایی را در کارنامه دارد و در المپیک سیدنی تا نزدیکی کسب مدال پیش رفت و پنجم شد بر اثر یک اتفاق عجیب و تاسف بار سالهاست دور از ورزش به‌سر‌می‌برد و به سختی امرار معاش می‌کند.
کاظم ساریخانی در توضیح اتفاقاتی که به حاشیه رانده شدنش منجر شده می‌گوید:‌ «سال 86 از سوی فدراسیون برای هدایت تیم ملی‌جودوی عربستان راهی این کشور شدم. بعد از گذشت 25 روز اتفاقی افتاد که مسیر زندگی مرا تغییر داد. یک روز مشغول استراحت بودم که عده ای ناشناس به طور ناگهانی وارد منزلم شدند و ‌پس از زد و خورد به من آمپولی تزریق کردند و رفتند. بعد از این اتفاق دیگر چیزی متوجه نشدم و زمانی که چشم باز کردم در بیمارستان روانی تهران بودم.»
جودوکار سابق تیم ملی که پس از درو کردن چند مدال رنگارنگ از مسابقات آسیایی در روزگاری نه چندان دور به اعجوبه ایرانی ملقب شده بود در توصیف اوضاع و احوال فعلی‌اش می‌گوید: «سه سال تمام بستری بودم وهمان زمان خانواده‌ام قصد طرح شکایت داشتند که مسئولان فدراسیون مانع شدند و اعلام کردند که زندگی مرا تامین می کنند. درخشان و ‌امینی، رئیس و ‌سرمربی سابق تیم ملی جودو من را به عربستان فرستادند اما بعد از این ماجرا اجازه ندادند شکایت کنم. الان هم کسی ساریخانی را نمی‌شناسد و دریغ از کوچکترین کمک. به دلیل بالا بودن هزینه زندگی در تهران به یزد آمده‌ام و در آژانس رانندگی می کنم تا خرج زندگی خانواده‌ام را تامین کنم. در شرایطی روزانه بیش از 10 ساعت کار می کنم که دکتر اعلام کرده تا آخر عمر نمی توانم کار کنم.»

/ 2 نظر / 20 بازدید
پرنده ای کوچک

زنده باشی پهلوان مگر می شود قهرمانی شما را از یاد برد. مبارزه ایت را ندیدم ولی قهرمانیت را از تلویزیون دیدم. شما مردان غیور افتخار میهنید.اما حیف که به جای انسانها عده ای جانور وحشی مسئولین جیب بری اسلامی هستند.دست بگیرشان خیلی خوب است ولی دست بده ندارند.اگر قرار است در عراق یا سوریه به یک احمقی یک میلیارد بدهند اصلا" موردی ندارد ولی برای یک قهرمان یا هنرمند یا ایرانی پشیزی ارزش قائل نیستند بی خود نیست که شاه و رضاشاه هیچوقت اینها را قاطی آدم حساب نمی کرد.

س. ساریخانی

از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم وبرای فدراسیون جودو واقعا متاسفم و امیدوارم دوباره به مسابقات برگردی هر چه زودتر و روی اقایون رو سفید کنی!!!! ببخشید می خواستم بدونم اقای ساریخانی اهل کجا هستند؟