پیراهن شماره 10 واقعیتی که افسانه شد

جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی پایانی برای قدرت جادویی پیراهن شماره 10 بود،قدرتی که حالا افسانه ای بیش نیست .


 راسخون: با نگاهی به ادوار گذشته جام جهانی فوتبال متوجه می شویم که تمامی کسانی که پیراهن شماره 10 را بر تن می کردند، از بزرگان فوتبال محسوب می شدند.
پله در برزیل، مارادونا در آرژانتین از جمله بازیکنانی بودند که در دوران بازیگری خود پیراهن شماره 10 را بر تن می کردند و بعد از آنها نیز نوبت به زیدان رسید که در جام جهانی 98 پیراهن شماره 10 را برتن کند.
کاکا شماره 10 برزیل بر این امید بود که بتواند نام خود را در دفتر مشاهیر جام جهانی به ثبت رساند اما، نمایش ضعیف او باعث شد تا این آرزو تحقق نیابد.
عملکرد ضعیف کاکا در جام جهانی 2010 که در امر گلزنی هم موفق نشد، چیزی نبود که طرفداران فوتبال برزیل انتظار داشتند.
اما در مورد شماره 10 آرژانتینی ها ، لیونل مسی هم نمی توان چیزی بیشتر از این به زبان آورد، در جام جهانی 2006 میلادی مسی در حالی شاهد شکست تیمش در ضربات پنالتی به آلمان ها بود که بر روی نیمکت ذخیره ها نشسته بود ولی در جام 2010 هم که در میدان حضور داشت، نتوانست به عنوان بهترین بازیکن جهان تیمش را یاری دهد و هرچه تلاش کرد و عرض و طول زمین را دوید به جایی نرسید و این بار هم آلمان ها توانستند آرژانتین را با نتیجه پرگل 4 بر صفر در هم کوبند.
برای انگلیسی ها هم حقیقت چیزی جز این نبود، انگلیسی هایی که زمانی با جف هرست موفق شده بودند تا در فینال جام جهانی 66 با سه گل وی به قهرمانی رسند، در این جام نتوانستند با وین رونی راه وی را ادامه دهند.
فرانسه و ایتالیا هم که زمانی بازیکنان بزرگی در این تیم ها پیراهن شماره 10 را برتن می کردند در این جام نتوانستند با سیدنی گووو و آنتونیو دی ناتاله راه بزرگان فوتبال خود زیدان و روبرتو باجو را ادامه دهند.

 

/ 0 نظر / 22 بازدید